Metoda McKenzie


Jest to współcześnie najlepiej udokumentowana metoda oparta na dowodach naukowych. Jest to metoda biomechanicznego badania i leczenia zaburzeń mechanikimc kręgosłupa, oraz zespołów bólowych, schorzeń stawów obwodowych i kończyn, spowodowanych zaburzeniem mechaniki. System McKenziego jest metodą fizjoterapeutyczną. Jednym z najczęstszych wskazań do stosowania metody McKenziego jest dyskopatia. Metoda sprawdza się także w innych zaburzeniach mechaniki - zespół dysfunkcyjny i posturalny wg McKenziego.

Terapia manualna wg Mulligan Concept


Jest specjalistyczną metodą diagnostyczno – terapeutyczną, której celem jest podniesienie efektywności zabiegu, ograniczenie mulliglub zniesieniedolegliwości bólowych, uzyskanie utraconego zakresu ruchu. Na metodę składa się bardzo duża ilość różnorodnych technik, m.in. mobilizacje kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, stawów krzyżowo-biodrowych i klatki piersiowej (mobilizacje - sposoby uruchamiania stawów, w celu ich prawidłowego działania), manipulacje (działania zmierzające do przywrócenia właściwego ustawienia względem siebie przesuniętych powierzchni stawowych. Nieprawidłowe ustawienie wywołuje ból i zmiesza zakres ruchomości w stawach), trakcje - działanie, które w wyniku przyłożonej siły zewnętrznej (np. ręce terapeuty), prowadzi do oddalenia od siebie powierzchni stawowych, tworzących staw.

PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation.


Proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu jest metodą fizjoterapeutyczną, której celem jest przywracanie utraconej funkcji.

Celem metody PNF jest ponowna nauka (tzw. reedukacja) lub odtworzenie konkretnej funkcji ruchowej, utraconej w wyniku choroby. Jest to kompleksowa terapia, oparta o najnowszą wiedzę i osiągnięcia z dziedziny neurofizjologii.

Kinesiology Taping


Metoda uaktywniająca proces zdrowienia organizmu przy użyciu specjalnych elastycznych plastrów. Poprzez swe oddziaływanie mechaniczne unoszą nieco skórę, tworząc pod nią więcej przestrzeni, co usprawnia przepływ krwi żylnej i limfy oraz zmniejsza kompresje na receptory bólowe. Dzięki specjalnym właściwościom w zależności od aplikacji wspomagają lub rozluźniają mięśnie. Celem tapingu jest osiągniecie możliwie największego zakresu ruchów w stawach poprzez oddziaływanie na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy

Terapia Tkanek Miękkich wg E. Wilsona


Jest metodą łącząca diagnozę i terapię tkanek miękkich (mięśni, powięzi, więzadeł, ścięgien). Stosowana jest ona w dysfunkcjach i urazach tkanek miękkich.

Masaż


Masaż polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. Dzięki niemu nabierają one sprężystości i poprawia się krążenie krwi w organizmie. W gabinecie oferowane będą następujące formy masażu: