IGLI - funkcjonalna wkładka ortopedyczna

Indywidualna terapia stóp, a co się z tym wiąże - korekcja postawy! Wsparcie dla Twoich stóp z zachowaniem swobody ruchów i aktywności mięśni!

Nieznany dotychczas na Podlasiu system wkładek z włókna węglowego marki Igli jest dynamicznym i wysoce elastycznym środkiem pomocniczym, który łączy w sobie 
sensomotoryczne i zachowawcze mechanizmy działania. Indywidualne umieszczenie punktów korekcyjnych ma działanie pobudzające, przyczynia się do celowego wywoływania bodźców sensomotorycznych w obszarze stopy. 

 

Wkładka składa sie z niezwykle lekkiego i cienkiego usztywnienia z włókna węglowego, a dzięki specjalnym wcięciom pozwala na wykonywanie wszystkich ruchów biomechanicznych, zapewniając jednocześnie jak najwyższą stabilność kształtu.

Punkty stymulujące stopę przymocowuje się za pomocą połączenia rzepowego do usztywniacza z włókna węglowego, co pozwala na umieszczanie ich w dowolnym miejscu w zalezności od potrzeb pacjenta. Różne rozmiary wkładek umożliwiają zmianę zakresu ich działania w trakcie leczenia, a to wszystko dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta!

Działanie wkładek IGLI:

- zapewniają podparcie i podstawę
- dynamiczny efekt czuciowy
- aktywują narząd ruchu
- korygują deformacje stopy
- polepszają równowagę ciała
- pozwalają na modyfikację podczas terapii

Dostepne są różne rodzaje wkładek funkcjonalnych dla dorosłych w zależności od potrzeb :
Seria Med - paluch koślawy - hallux, ostrogi piętowe, bóle stóp, zimne stopy
Seria Sport - active, football, hardboot, golf
Seria Business

A także dla dzieci z serii igli Junior!

Zapewniają interaktywną korekcję i dynamiczne wsparcie dla dziecięcych stóp.

Wkładka igli Junior oferuje dynamiczne zaopatrzenie w razie zaburzeń stóp lub postawy, bólu stawów lub zaburzeń koordynacji.

Stanowi interaktywne wyściełanie stopy, które za pomocą indywidualnie dopasowanych trzpieni w okolicy podeszwy stopy zmienia napięcie mięśniowe oraz czasy reakcji mięśni.

 

 

W ten sposób wkładka, poprzez samopostrzeganie dziecka,  ma wpływ na nieprawidłowości postawy stopy lub kończyny dolnej i może aktywnie wyeliminować zaburzenia chodu, koordynacji oraz zaburzenia postrzegania.

Działanie wkładek: - wpływ na nieprawidłowości postawy i kończyny dolnej
- może aktywnie wyeliminować zaburzenia chodu, koordynacji oraz zaburzenia postrzegania- kształt wkładki zapewnia optymalne wsparcie dla pięty 

Efekty:
- poprawia sposób chodzenia- aktywuje mięśnie
- wyzwala prawidłową postawę
- koryguje nieprawidłowe ustawienie stopy

Zastosowanie:

- Nieprawidłowe ustawienie i zaburzenia postawy u dzieci

 

******************************************************************

Odnośnik do oryginalnej strony wkładek
http://www.medi-polska.pl/produkty/wkladki-ortopedyczne.html