mgr Joanna Bieniek-Sobolewska


Img 1119 small

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Moja przygoda z fizjoterapią zaczęła się jeszcze przed studiami. Miałam możliwość przyglądania się pracy innych specjalistów w tej dziedzinie. Już wtedy stwierdziłam, że Fizjoterapia jest tym, co chcę robić w przyszłości.

Jest to cudowny zawód dający niesamowitą satysfakcję. Czy jest coś piękniejszczego niż zadowolony pacjent, który odzyskał sprawność, pozbył się dolegliwości bólowych i wrócił do pełnej sprawności, normalnego życia?

Dzięki specjalistycznym kursom mam możliwość pracy nowoczesnymi metodami fizjoterapeutycznymi, takimi jak: metoda McKenziego, Terapia Manualna wg Mulligan Concept, Kinesiology Taping, Taping Sportowy, Terapia tkanek miękkich wg E. Wilsona i masaż.

Dodatkowo swoją wiedzę zgłębiałam na szkoleniach specjalistycznych z zakresu rehabilitacji stawu barkowego i kolanowego.

Specjalizuję się w rehabilitacji:

  • neurologicznej w zakresie bólów kręgosłupa (dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, korzonki, mrowienie, drętwienie kończyn, ból promieniujący do kończyn, podbrzusza, pachwin, bóle i zawroty głowy)
  • ortopedycznej (staw kolanowy, barkowy, biodrowy, łokieć tenisisty i golfisty, po urazach sportowych, np. skręceniach stawu, cieśń nadgarstka, ostrogi piętowe, nieoperacyjne leczenie halluxów)
  • po zabiegach operacyjnych, np. artroskopii
  • korekcji wad postawy (terapia indywidualna oraz gimnastyka korekcyjna w przedszkolach)
  • masażu – obrzęki limfatyczne